Ľudia sú nadpisočítači

0

A my s tým súhlasíme. V dnešnej dobe stačí do nadpisov článkov napísať niečo, čo v ľuďoch evokuje negativitu, a v ľuďoch začnú prúdiť ďalšie negatívne myšlienky. A priznajme si, v tejto dobe je negativity omnoho viac, ako dokážeme zvládať. Média (najmä bulvárne), radi stavajú články práve na všetkom zlom, čo sa okolo nás v našej spoločnosti deje. Prehovoril o tom aj jeden z pilierov skupiny DMS, Dame.

Ľudia su frustrovaní, doma v obmedených režimoch sme približne rok, opatrenia sa menia každým týždňom/dňom/hodinou. K tejto situácii napísal na Instagrame dlhší príspevok Dame, ktorému sa nepáči tento prístup médii, ktoré si svoju čítanosť naháňajú na šírení negativity. “Akonáhle je možnosť nenávidieť a písať články podprahovo podnecujúce nenávisť, na základe vymyslených neoverených informácií tak to ide jak lavína,” opisuje fungovní veľkého množstva portálov, ktoré tak naháňajú pod ich príspevkami čítanosť.

“Ludia sú vačšinou tupí NADPISOČÍTAČI, čo si robia názor z tituliek článkov a hocičoho čo sa im hodí do papule, čo podporí ich vnútornú nenávisť a konečne majú podnet pluť svoju neurotickú žlč z ich doje#aných životov a verejne nenávidieť tých, ktorí sú šťastnejší,” komentuje Dame v príspevku, pri čom naráža aj na komentáre pod príspevkom jedného z jeho najbližších parťákov, Separa.

Tiež si myslí, že všetká táto nenávisť by nemala smerovať nikde, no keď už smeruje, tak niekam inam. Rovnako ako tisíckam Slovákov sa mu nepáči to, že niekto zarába na nezmyselných rozhodnutiach, ktoré ani krajine reálne nepomohli. Miesto toho mohli byť peniaze použité aj inde a zároveň omnoho rozumnejšie. Doposiaľ bolo vykonaných 16 431 870 (ku 10.3.2021), pri čom jeden tento test stojí zhruba 5€. To je spolu viac, ako 80 miliónov eur, ktoré mohli byť použité aj inak, ako na testovanie testami s mizivou presnosťou.

“MÔJ NÁZOR je, že vďaka falošnej istote z výsledku testu, ktorý do veľkej miery nemusel byť správny, ľudia veselo roznášali vírus ďalej. Ak by toto “dobrovolné” testovanie za milióny nebolo, (mimochodom tak ako nikde inde na svete nebolo) tak by situácia bola možno taká istá, ak nie lepšia,” necháva sa Dame počuť, pri čom dodáva, že Slovensko je aj vďaka “atómovej zbrani” proti Covidu krajina, ktorá sitúaciu podľa štatistík zvláda najhoršie na svete.

Na záver sa Dame znova vracia ku gro problému. “Škoda, že ale potom tie KYSLÉ BULVÁRNE HO#NÁ nenapíšu aj pravdu a titulku typu ŠOK! OSPRAVEDLŇUJEME SA, SME KO#OTI. Lebo samozrejme, viac kliknutí bude mať negativita ako pravda, a ľudia nezmenia svoju nenávisť už len z princípu lebo si radi hrdo stoja za svojim hnevom ?.”

Priznám sa, nadpis tohto článku som napísal presne tak, ako som napísal, a to z jediného dôvodu. Ak si článok otvoril a dočítal sa až sem, zrejme si to pochopil. Nebuď negatívny, nešír hate. V tejto nepriaznivej dobe je to zrejme to najhoršie, čo môžeme robiť.

Zdroje screenshotov: Nový čas, Plus 7 dní, Korona Gov

Zdroj fotiek: Dame Instagram

 

 

Komentovať

Please enter your comment!
Please enter your name here