Kontrafakt alebo DMS? Za nás je to jednoznačné, aj aj. KF aj DMS patria medzi stálice slovenského rapu, ktoré majú obrovské fanúšikovské základne. Nebyť Ega, Separa, Rytmusa, Dameho, Smarta a Anysa, rap game u nás by na tom nebola ako je. Ako povedal jeden nemenovaný tvorca: „Čísla sú fakty.“ Kto je teda v tejto chvíli počúvanejší?

Kto je počúvanejší – Kontrafakt alebo DMS?

Samozrejme, streamovacích služieb je viacero, pričom treba brať do úvahy aj predaj albumov či views na YouTube. Nedá sa do detailov určiť, či sú počúvanejší chalani z Kontrafaktu alebo z DMS. Avšak, keď vezmeme ako ukazovateľ čisto čísla zo služby Spotify, vieme sa pekne pozrieť na to, ktorú z týchto skupín si vypočulo za uplynulý mesiac viac ľudí.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ruka Hore ✌🏼 (@rukahore)

Kontrafakt má dané obdobie 188 tisíc poslucháčov, zatiaľ čo DMS v tom istom čase 170 tisíc poslucháčov. Takmer 20-tisícový rozdiel medzi poprednými menami slovenského rapu. Budeme sledovať vývoj aj v ďalšom období, ale faktom ostáva, že už dlhší čas sa toto poradie nezmenilo.

Patrí sa dodať, že najpočúvanejšou kapelou sú v slovenskom éteri Horkýže Slíže s 297 tisíc poslucháčmi. Nás môže ako komunitu tešiť, že druhé aj tretie miesto patrí rapu. V TOP 5 sa objavujú aj Nerieš, takže Matej a Gabryell, shout out aj pre vás.

Viac rapového obsahu nájdeš na tomto odkaze.

Photo credits: Instagram/Rytmus, Instagram/DMS

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu