Od 5. do 11. novembra 2018 sa Košice opäť premenia na metropolu módy vďaka už 5. ročníku na júspešnejšiehomódneho projektu na Slovensku Košice Fashion Week (KFW). Akcia sa koná v priestoroch Kasární Kulturparku pod vedením riaditeľky Karolíny Bosákovej, ktorá je majiteľkou eventovej agentúry Unique One Events a taktiež i zástupkyňou nadačného fondu Happy Hearts Česká republika.

Tento rok sme program obohatili o niekoľko noviniek. Obľuba a dôležitosť streetwearovej módy rastú rýchlosťou svetla, čo sa odzrkadľuje i v prehliadkovom programe v podobe sviežieho konceptu Streetwear Platform. V rámci tejto sekcie sa predstaví česká značka Black Jesus Clothing spolupracujúca s interpretmi slovenskej a českej rapovej scény a značka Freier, za ktorou stojí Terézia Feňovčíková. Jej charakteristickým prvkom je surový dizajn prevzatý zo svojrázu ulice a jeho kombinovateľnosti.

V rámci programu KFW 2018 opäť poskytneme priestor medzinárodnému start-upu European Fashion Accelerator (EFA), sústreďujúcemu okolo seba komunitu mladých talentovaných návrhárov zo strednej Európy. Hlavným cieľom projektu je poskytnúť lepšie znalosti a praktické skúsenosti, ktoré uľahčia prechod z akademického do biznisového prostredia. Start-up tento rok prináša i unikátne nadstavbové body v podobe mentoringového programu a EFA Studio – e-shopu s designérskymi kúskami módnych návrhárov. Kampaňové fotky nafotil skvelý Iurii Ladutko.

Košice Fashion Week dáva široký priestor na prezentáciu i študentom zo škôl a univerzít s kreatívnym zameraním: SOŠ Gemerská, ŠUV Košice, UJEP z Ústí nad Labem, VŠVU z Bratislavy a ZČU z Plzne. Ani najmladší tvorcovia nie sú opomenutí a ich tvorivosť sa ukáže na prehliadke Fashion KidLab-u. V programe sú zastúpené i známe značky luxusnej módy ako Patrizia Pepe, Pinko Milano, Armani Exchange, Karl Lagerfeld, Diesel či Baldinini, ktoré združuje Admar, alebo výber módnych značiek pod kurátorskou taktovkou Aupark-u.

Naviac v programe dostávajú priestor i lokálne značky vznikajúce na Slovensku ako Mikä Rauta, ktorá je dlhoročným výrobcom pánskej konfekcie a ZUPPA prinášajúca koncept trendového detského oblečenia, pričom fi lozofi a značky je založená na princípoch Fair Trade. KFW prezentuje i kolekcie úžasných slovenských návrhárok Mišeny Juhász, Idy Sándor, Jany Polak, či Zuzany Hakovej, ktoré taktiež vznikajú na Slovensku, podporujú lokálnu ekonomiku a žnú úspechy na medzinárodných trhoch.

Pri príležitosti 100-ho výročia založenia Československej republiky organizátori KFW pozvali ikonického českého módneho návrhára Lukáša Lindnera, ktorý svojou tvorbou oslavuje ženskosť a krásu. Typickým znakom značky je kombinácia kvalitných materiálov s detailom na strih a perfektné krajčírske remeslo s ručnými technikami.

Každoročnou súčasťou KFW 2018 je i jedinečný POP UP – store nachádzajúci sa v Kasárňach/Kulturparku s vybranými dizajnovými kúskami z jednotlivých kolekcií.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu