Kontrafakt je na scéne už dve dekády, to je neuveriteľne dlhý čas, s ktorým sa nemôže rovnať prakticky nikto v našich končinách. Chalani z KF, a teda Rytmus, Ego a Anys, ale rozhodne nepatria do starého železa a stále sú veľmi aktívni. Aktuálne finalizujú nové CD, ktoré vyjde k výročiu ich pôsobenia v rap game. Dočkať by sme sa ho mali už čoskoro, čo doposiaľ vieme o pripravovanom projekte?

Názov albumu by mal byť KF IAKO ROLLS, prípadne to môžete čítať ako KF ako Rolls, respektíve KF jako Rolls, to necháme na vás. Každopádne, Kontrafakt sa prirovnáva k Rolls Royce, čo je ikonická značka auta, takisto, ako je KF ikonická značka rapu. Chalani majú za sebou skutočne hviezdnu kariéru, i keď písať, že ju majú za sebou by nebolo úplne správne a fér, pretože stále pokračujú v tvorbe. Azda s výnimkou Anysa, ktorý sa hudbe venuje už len okrajovo. KF IAKO ROLLS by mal uzrieť svetlo sveta ešte v tomto kalendárnom roku, ak všetko pôjde tak, ako má. Z toho, čo jednotliví rapperi dávajú na svoje sociálne siete, nový hudobný projekt vzniká a každým dňom naberá viac a viac reálne kontúry.

Kontrafakt naposledy vydal spoločný album v roku 2019, kedy na scénu prišlo CD Real Newz. Už tam bolo badať, akým smerom sa tvorba pohla od posledného albumu Navždy, ktorý sa dodnes radí medzi najlepšie CD v histórii českého a slovenského rapu. Podobný vývoj budeme môcť zrejme sledovať aj v tomto prípade. Predsa len, nachádzame sa v roku 2021, kedy je rap na tom vo veľkej miere inak ako bol v úvode pôsobenia v Kontrafaktu.

Čo teda môžeme čakať na albume KF IAKO ROLLS? Očakáva sa prienik medzi starou školou, a teda old schoolom a new schoolom, čiže novou školou. Ako Ego, tak aj Rytmus radi skúšajú nové rapové prvky, hrajú sa s frázovaním, hrajú sa tempom, s cudzími jazykmi, či celkovo formou jednotlivých sloh. Niekto je za to rád, niekto je na to zvedavý, ale najdú sa aj striktní dlhoroční priaznivci, podľa ktorých to jednoducho nie je ono. Dá sa to chápať, znie to totiž inak ako napríklad rapová legenda E.R.A. . Je to ale vývoj, pričom KF má také postavenie, že je nepriamo jeho úlohou žáner ako celok posúvať dopredu.

Môžeme sa teda tešiť na viacero modernejších aj klasickejších prvkov, čo sa týka tém, určite nebude chýbať priateľstvo, rodina, aktuálne dianie, či napríklad cesta, ktorú chalani z KF počas svojej kariéry prešli. Dvadsať rokov v hre je totiž niečo nepredstaviteľné, pričom reflexia a spomínanie na minulosť by nemali na tomto CD chýbať. Zaujímavé bude sledovať, či a ak áno, akí hostia dostanú na KF IAKO ROLLS priestor, pretože existuje len malý zlomok interpretov, ktorých keď Kontrafakt zavolá na feat, povedia nie.

Pravdepodobne dostanú priestor viaceré zvučné mená slovenského a českého rapu, ale prekvapením by nebol ani niekto z Nemecka, Maďarska či dokonca Francúzska. A čo keby sa tam objavil Tekashi, s ktorým má najmä Ego dodnes veľmi dobrý vzťah? Na všetky otázky dostaneme včas odpovede. Teraz vieme akurát toľko, že keď toto CD vyjde, všetci si ho zvedavo vypočujeme.

Photo credits: Kontrafakt, Rytmus IG

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu