Bíži sa leto a keď si predstavíme skladby, ktoré nám budú počas príjemných teplých dní hrať, veľa ľuďom prídu na um aj Kaliho tracky. Prečo práve on? Odpoveď je prostá. Tento skúsený rapper má množstvo songov, ktoré sa jednoducho dostanú pod kožu. A okrem toho, majú neuveriteľný summer vibe.

Poďme sa pozrieť na výber niekoľkých Kaliho skladieb, po ktorých rapoví fanúšikovia siahajú, keď sa chcú naladiť na leto. Môžete nám dať potom ľubovoľným spôsobom vedieť, či aspoň nejaké z týchto songov počúvate aj vy. Myslíme si však, že áno.

TOP Kaliho letné tracky

„Je to ako má byť“ je jednoznačný výber. Skladba, ktorej nechýba nič. Skvelá spolupráca Kaliho, Miša Bieleho a Čis Tého. Vynikajúci videoklip, parádny beat, o ktorý sa postaral MadSkill. A videoklip? Ten len dotvára celkový vibe, ktorý tento song v sebe skrýva. Skutočne, ak hľadáte pieseň na leto, tak „Je to ako má byť“ musí byť v každom rapovom letnom playliste. Treba taktiež dodať, že ak ste práve zamilovaní, tak vaše vnímanie tohto songu pôjde ešte o úroveň vyššie.

Skladba „Stroj“ nie je vyslovene letná. Na druhej strane, táto spolupráca Separa s Kalim vyšla počas uplynulého leta a mnohým z vás či z nás hrala na niekoľkých akciách a podujatiach. Dostala sa pod kožu a ostala tam dodnes. Veľká energia, skvelé slohy od Kaliho aj Separa a idea, ktorá sa len tak nevidí. Kombinácia beatu s rapom týchto dvoch slovenských ikon nemohla skončiť inak ako úspechom. Song, ktorý je vhodný na ležanie pri vode, ale aj športové výkony či poriadne parties. Nemáme pravdu?

Kali vie, ako vytvoriť emóciu

„Bezkonkurenčné čísla máme aj bez PR,“ už len kvôli tejto vete si song „Aj ty“ zaslúži byť skoro v každom výbere. Ale teraz reálne, Kali aj Sima sú kombom, ktoré chcete počuť. Nemusíte ich mať radi, respektíve, nemusíte byť ich hardcore fans, ale ich spoločné songy pútajú pozornosť. Rovnako, ako v predošlých prípadoch, aj toto je veľmi energická vec. Celú pieseň posúva dopredu Peter Pann, ktorý sa postaral o vynikajúcu hudbu. Keď sa stretne kvalitná myšlienka s výborným prevedením, vznikne niečo takéto.

Čis T na Kaliho tracku už v tomto výbere bol, ale nedá sa nespomenúť aj tento song. Skladba „Kým ťa mám“ pochádza z leta 2021. Dvojicu rapperov v tomto prípade dopĺňa Alan Murín. Dá sa dokonca hovoriť o akomsi voľnom pokračovaní skladby „Je to ako má byť“, ale nejdeme si domýšľať. To prípadne necháme na vás. Song vhodný do auta, do altánku, ale aj kdekoľvek inam. Ak si budujete playlist na leto, tak „Kým ťa mám“ je, rovnako ako ďalšie príklady v tomto výbere, povinnosťou.

Pohoda je uhol pohľadu

Je toto letná skladba alebo nie? Oboje odpovede sú správne, záleží na uhle pohľadu, ktorý momentálne máte. Kali a Rida Radar, produkčne Peter Pann. „Je mi“ je song, pri ktorom vaša myseľ vypne, zregeneruje a nastaví sa na letné tóny. Neodporúčame počúvať v práci alebo pri športe, pretože je dosť možné, že vaša produktivita pôjde o niečo nadol. Ale prečo to nevyskúšať?

Ruku na srdce, kto z vás na túto „bombu“ už zabudol? O niečo staršia vec z Kaliho repertoáru, ktorá nemôže ostať ostať bez povšimnutia. Kombinácia Kaliho s Gitanas, na beate Peter Pann. „Baila morena“ vás dozaista roztancuje. Ak ste náhodou španielsky hovoriaci ľudia, tak ospravedlňte výslovnosť v niektorých prípadoch. Každopádne, nič nie je dokonalé. Nápad výborný, song kvalitný. A úroveň tanca je priamo úmerná času, kedy túto skladbu počúvate.

Takto by sme mohli pokračovať ďalej. Výber každého z nás by bol iný, predsa len, je to subjektívna záležitosť. Skladby, ktoré sa do tejto vzorky nedostali majú taktiež letný potenciál. V konečnom dôsledku je to o tom, komu čo daný song rezonuje.

Photo credits: Kali. Instagram. (Mesto Poprad)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu