Kali a Elpe spojili svoje sily: Toto je vec PRÍBEH + video

0

Mať Kaliho na spolupráci znamená zaručené pozretia. Avšak, Kali nejde len po číslach, snaží sa robiť featy, ktoré dávajú zmysel, pričom ich tvorí s ľuďmi, ktorých má rád. Aktuálne môžeme túto slovenskú rapovú stálicu počuť na songu s Elpem, ktorý nesie názov PRÍBEH. Kali je na očiach často, sú to desiatky, ba až stovky trackov, kde ho môžeme nájsť, ale vždy má tento interpret čo povedať. A to je po tých rokoch veľmi cenná záležitosť. 

Skladba PRÍBEH, ktorá bude patriť na pripravovaného EP od Elpeho sa dostala do povedomia veľmi rýchlo. V čase vznikania tohto textu je publikovaná niekoľko hodín, ale počulo ju už niekoľko desiatok tisíc priaznivcov. Je to o tom, o čom píšeme vyššie, Kali je záruka pozornosti, pretože jeho prítomnosť zaujíma veľkú skupinu (nielen) rapových priaznivcov. K tomu prirátajme fakt, že sa nachádzame v období, kedy ľudia prakticky prahnú po nových veciach, po novej hudbe. A čoskoro začne leto, pričom pozitívne ladených songov, ktoré vás na toto ročné obdobie kvalitne naladia, nikdy nie je dosť.

Objektívne treba napísať, že Elpemu to s Kalim ladí, pričom skladba má veľmi pekný obsah a viacero riadkov si osvojíte podľa nášho názoru aj vy. Obaja chalani hovoria o momentoch zo svojho života, o tom, čo ich teší, čo cenia, čo ich zmenilo. Je to počúvanie, ktoré má pridanú hodnotu a to v tejto dobe určite treba oceniť. O hudbu k tejto skladbe sa postaral samotný Elpe a je na mieste napísať, že beat posúva celú spoluprácu ešte o úroveň vyššie. Je totiž taký letný, pohodový, ťažko sa opisuje slovami, preto odporúčame, aby ste si track pustili sami a pochopili ako to presne myslíme. Je dokázané, že o úspechu či neúspechu konkrétnej piesne rozhoduje takmer zo 70 percent samotný beat. A to je niečo, čo si mnoho interpretov ani neuvedomuje.

Kali na svojom profile na sociálnej sieti Instagram písal o tejto skladbe v osobitnom príspevku, pretože ako správne uviedol, nie všetci pravidelne sledujú IG stories. PRÍBEH je track z EP, ktoré Elpe prinesie na jeseň roku 2021. Kali profesionálne poďakoval ľuďom, ktorí jemu a Elpemu pri tvorbe skladby pomohli. A nezabudol ani na svojich fanúšikov, ktorým poďakoval za to, že šíria jeho hudbu a zdieľajú ju, nech sa dostane k čo najviac osobám. Raz darmo, tento chalan vie, ako sa to robí.

Mnohých stále prekvapuje, aký je Kali aktívny, aj keď je v rap game už dlhé roky. Ale áno, stále má čo povedať, objavuje sa na zaujímavých spoluprácach, presahuje hranice svojho žánru a tvorí, tvorí a tvorí. Nie je tajomstvom, že v prebiehajúcom roku sa od neho môžeme tešiť na kopec novej hudby. On to už inak prakticky ani nevie. Ostať v tempe znamená preňho ostať v rapovej kondícii.  A čo sa týka Elpeho, niekedy ľudia akoby zabúdali, že tu je, a že stále tvorí a vymýšľa novú hudbu. A to je možno aj škoda. Nie je taký populárny ako niektorí jeho kolegovia, ale to mu rozhodne neuberá na kvalite, ktorá je uňho nespochybniteľným prvkom. A to je podstatné, no nie?

Foto: Kali, ilustračné

Komentovať

Please enter your comment!
Please enter your name here