Kali má na svojom konte veľké množstvo songov a albumov, ktoré definujú jeho kariéru. Avšak, predsa len niektoré jeho hudobné počiny majú na jeho tvorbu väčší vplyv ako iné. Jedným z nich je dozaista album Nikto, ktorý sa dostal na svetlo sveta počas roka 2015. 

Kali a jeden z jeho zlomov

Všetci veľmi dobre vieme, že keď Kali s rapom začínal a snažil sa preraziť, boli v jeho repertoáre striktnejšie a tvrdšie rapy. Časom dozrieval, získaval skúsenosti a hlavne žil život. To znamená, že sa obmieňal aj obsah jeho songov.

Objavila sa tam motivácia, odhodlanie, sklamanie či poučenie. Nechýbali ani parties, koncerty a užívanie si existencie. Dnes o Kalim môžeme písať ako o interpretovi, ktorého rap je oddychovka, veľký dôraz kladie na rodinu. Vie stále poriadne „udrieť“, ale na jeho trackoch cítiť uvoľnenie a aj to, že má toho za sebou až-až, a s nikým sa nemusí predbiehať.

Kde ale nastali jednotlivé zlomy Kaliho tvorby? Je to samozrejme náročné určiť presne na jeden daný moment. Ale rozhodne za jeden z definičných hudobných projektov môžeme u tohto rappera brať album Nikto, ktorý vyšiel v roku 2015 a obsahuje 22 skladieb.

Kali na ňom dáva jasne najavo, že mu nikto nebude hovoriť, ako má žiť, čo má robiť a čo by robiť nemal. Je sebavedomý, je vyrovnaný sám so sebou a smeruje k vrcholu svojich síl. Niečo si odžil, veľa má pred sebou a cíti, že smer, ktorým ide, je ten správny.

Skutočne, ak si vypočujete jednotlivé songy z tohto projektu, uvedomíte si, že to ešte nie je Kali z roku 2022, ale ani už Kaliho verzia, ktorú sme mohli sledovať napríklad v roku 2012. Nehovoriac o tom, že Nikto patrí medzi TOP albumy, ktoré tento slovenský rapper do dnešného dňa vytvoril.

Do popredia dávame hlavne songy ako „N!kto“, „Vác to už nejde“, „Mýlia sa“ či „Jackpot“. Celkovo, toto CD je jedna veľká kvalita s obrovskou výpovednou hodnotou. Ak si ho teraz vypočujete premiérovo alebo po dlhšej dobe, určite neurobíte chybu.

Toto vás bude zaujímať taktiež: Strapo je konečne späť a je späť vo veľkom štýle. Pozrite si jeho nový track „3:59″, na ktorom hosťuje Separ. Obaja idú poriadne do hĺbky. Viac sa dozviete na tomto odkaze

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

Photo credits: Instagram/Kali

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu