HOT16challenge: Dame úplne ovládol hru, Roko je späť. A čo Viktor Sheen a Čis T?

0

Nebudeme vám klamať, #HOT16challenge nás baví. Každodenne na YouTube pribúdajú nové a nové 16-riadkové slohy slovenských, českých či cudzokrajných raperov. Je to originálne, je to kvalitné a každý sa k tomu snaží pristúpiť svojsky. Prinášame vám ďalší článok s videami, ktoré pribudli v posledných hodinách. A pripomíname, podstatou výzvy je prispieť na boj s koronavírusom či pomôcť útulkom alebo ľuďom v núdzi.

Začíname Damem. Včera sme sa zhodou okolností zamýšľali nad tým, či sa Dame, člen zoskupenia DMS do výzvy zapojí, i keď má toho nesmierne veľa a v týchto momentoch pripravuje album, na ktorý si sám robí texty aj hudby. Dameho ale vyzval Čis T, a Adam nelenil, pripravil slohu, o ktorej sa bude hovoriť.

Dame nenapísal 16, ale 20 riadkov, na pomerne malom priestore hovorí o tom, že radšej si beat urobí sám, ako keby mal mať kradnutý a dodáva, že chce byť originálny a celú túto vec dať na nový level, aby to nebolo stále o tom istom. Darí sa mu to. Nový album 100RY vyjde 6.6. a už teraz sa naň nesmierne tešíme. Dame vyzval Dana Kapitána a chalanov z Nerieš, pričom k výzve pridal, že chce, aby skúsili urobiť plnohodnotný track. Nerieš na slohách, Dano Kapitán na refréne. Ak to klapne, bude to bomba.

Čis T si zaslúži hneď dve pochvaly. Prvú za to, že jeho naplnenie challengu je skutočne kvalitné a beat vás pocitovo zoberie do dôb dávno minulých. Je to taká novodobá rapová klasika. A áno, dáva to zmysel, i keď to znie ako totálny oxymoron. A tú druhú za to, že nominoval Dameho, na ktorého sa mnohí tešili. Niekto ho do hry jednoducho dostať musel, no nie?

Keď hovoríme o tradičnom slovenskom rape, nemôžeme opomenúť Mikyho Moru, ktorý taktiež prijal výzvu a musíme povedať, že nesklamal. Hovorí o tom, čo behá po rozume veľkému počtu z vás, čo čítate tento článok. Najradšej by už konečne išiel do spoločnosti so svojmi priateľmi a poriadne si vypil. Niet sa čo čudovať, dva mesiace sú dva mesiace.

Takmer 80 tisíc pozretí za necelý deň. Viktor Sheen je in, Viktor Sheen je cool. Tento český raper je mladý a výborný, pričom potvrdzuje, že sa stále zlepšuje a zlepšuje. Nečudo, že nie je obľúbený iba medzi českými priaznivcami, ale aj medzi tými slovenskými. Zaslúži si to.

Internet padne. Iná možnosť nie je. Roko je jednoducho Roko, ale určitým spôsobom už do slovenskej rap game tento chalan nejak tak po všetkých rokoch patrí. Výzvu na prebiehajúci challengez bez okolkov prijal a zarapoval spôsobom, akým to vie len on. Nemusí sa vám to páčiť, ale istotne si to pozriete. Každý si to pozrie.

Potom je tu mladík z českého labelu Blakkwood Psycho Rhyme. Niektorí z vás ho možno ešte neevidujú, ale tento originálny člen takpovediac československého new school rapu vie ako zaujať. Challenge zvládol, ľudia ho ocenili aj v komentároch a vidieť to aj na pozretiach.

Skoro tri minúty a plnohodnotný track. Refew a Rolex spojili sily v #HOT16challenge a musíme povedať, že výsledok zaujal. Keď sa tak na to pozeráme, ak je niekto z vás zručný a vie pracovať s videami, možno by nebolo odveci o niekoľko dní pospájať slovenských či českých raperov do jednej veľkej skladby. Keby vzniklo niečo podobné ako kedysi track HIP HOP ŽIJE, bola by to veľká pecka.

Na záver tohto výberu pripájame Sergeia Barracudu, ktorý svoje naplnenie challenge zverejnil už pár dní dozadu, ale popri ostatných interpretoch sme sa k nemu akosi nedostali. Veríme, že nám to Sergei a jeho fan base odpustí. Sergei B urobil plnohodnotnú skladbu, ktorej dal názov LeBron a týmto vlastne splnil aj výzvu. Musíme povedať, že je to skutočne kvalitné a ako sa hovorí, je to aj poriadny náklad.

Možno si hovoríte, o pár dní táto výzva už nebude cool, ale stále je veľa mien, ktoré sa nezapojili, a na ktoré sa môžeme tešiť. Či už sú to Nerieš, Momo, chalani z Haha Crew alebo za bratov Čechov Ektor, #HOT16challenge posledné slovo ešte rozhodne nepovedal. A ako sme už spomínali, najlepšie na tom celom je, že sa prispieva na dobrú vec a krásne vidieť, ako sa vedia veľké rapové mená nielen zo Slovenska a Česka spojiť.

Foto: Dame, YouTube video

Komentovať

Please enter your comment!
Please enter your name here