Hot16: Dali Nerieš najviac zo všetkých? Tanečník Osťo, Šorty ako Roddy. Dal aj Delik

0

#hot16challenge pokračuje a stále sa presviedčame o tom, že na Slovensku aj v Českej republike máme množstvo raperov či raperiek, ktorí skutočne vedia zaujať aj pomerne malom priestore. Teraz sa hovorí hlavne o Nerieš a Danovi Kapitánovi, ktorí vyhoveli Dameho výzve. Zaujal aj hypeman Osťo, ktorý schuti zatancoval a internet o ňom hovorí. A ozaj, viete si predstaviť Roddyho Riccha s hlasom Šortyho? Nuž, všetko sa dá, keď sa chce.

Nerieš zadelili, Matej Straka aj Gabryell spoločne s Danom Kapitánom vyhoveli výzve Dameho, ktorý ich vyzval, aby urobili plnodhotný track. A ono to plnohodnotný track skutočne je, okrem toho má ešte aj videoklip. Verme, že chalani túto skladbu zavesia na streamovacie zariadenia, aby ju ľudia mohli počúvať pravidelne. Dozvedáme sa, že Nerieš už chcú, aby ich pustili von na turné ich k albumu OK, pričom tour rovno môžu spojiť aj s Damem a Separom. Gabo dodáva, že zľahka veril, že sa na nich zabudne.

A v závere Nerieš nominovali amerického rapera Machine Gun Kellyho, aby, ako povedali, ukončili túto iniciatívu. Aj keď je to skoro nemožné, predstavte si na okamih, že by MGK skutočne prijal výzvu Nerieš. Bolo by to niečo nemysliteľné. Ale, nikdy nehovor nikdy.

Ako Delik zvykne hovoriť, priamo z Handlovej, prišlo ďalšie naplnenie výzvy. Člen legendárnej skupiny MR nenechal nič dlžný svojej povesti a dokázal, že aj v roku 2020 mu rap stále chutí a čo je dôležitejšie, že má stále čo povedať verejnosti. Tešme sa už teraz, čo predvedie Supa.

Šiltovka Pittsburgh Penguins, domáce prostredie a pohodový beat od Mugisa, do ktorého Plexo zarapoval priam pokojným hlasom. Plexo svojich 16 barov zvládol bez väčších problémov a už teraz sa môžeme tešiť na jeho ďalšiu tvorbu.

Na úvod si musíme povedať jedno zásadné vyhlásenie – Osťo je kráľ. Najznámejší slovenský hypeman zarapoval do úplne klasického beatu a do toho si zatancoval. Ocenil to na svojom profile na sociálnej sieti Instagram aj Separ. Tancujúci moderátor a hypeman v jednej osobe, ktorý aj rapuje. Čo viac si priať. A nominoval Sajfu, to môže byť pecka.

Máte radi Roddyho Riccha a jeho hit The Box? Nuž, ak áno, pripravte sa, že teraz budete mierne prekvapení. Šorty neostal nič dlžný svojej povesti a výzvu poňal skutočne kreatívne. Musíme povedať, že minimálne zaujal, i keď pohľad na slovensky rapujúceho Roddyho Riccha je niečo, na čo by sme si museli zrejme zvykať dlhšie.

Pridávame aj české mená Koukra a Sharlotu. Ich naplnenia výzvy majú po prvých hodinách slušné čísla, pričom predovšetkým poslucháči z Českej republiky si ich bary skutočne idú. Treba povedať, že sú kvalitné.

Ďalej je tu Lvcas Dope, ktorého niektoré nemôžu ani cítiť, naopak ďalší ho počúvajú na dennej báze. Dope challenge zvládol, zaujal, povedal toho na 16 riadkoch možno viac, ako by niekto čakal. Je to plné emócie.

Johny Machette je meno, ktoré síce nikto nenominoval, ale kto si pamätá uplynulú dekádu, tak Johny tak trochu patril do rapovej scény, minimálne tej českej. Se zbláznim do skladby od Macklemorea si pamätá zrejme každý. A Johny je prvé známejšie meno, ktoré sa do tejto výzvy  zapojilo aj bez nominácie.

A čo ďalej? Skoro by sa až dalo myslieť, že svoje už povedali všetci, respektíve, že už každý bol nominovaný. Nuž, nie je to úplne tak. Tešíme sa, čo predvedie Supa, chalani z Haha Crew a predovšetkým Strapo, ktorého nominoval Bitman a niečo nám hovorí, že práve Strapo by mohol byť absolútnym, minimálne teda slovenským vrcholom tejto challenge. Ozaj a čo Ektor?

Foto: Nerieš, YouTube video

Komentovať

Please enter your comment!
Please enter your name here