Ektor avizoval, že koncom jari tohto kalendárneho roka vydá nový sólový album. Jeho nové CD ale svetlo sveta doposiaľ neuzrelo. Čo sa okolo jedného z najpočúvanejších českých rapperov deje a prečo je v úzadí? Rozhodli sme sa dať dokopy informácie a teórie, ktoré sa objavujú na internete.

Kedy sa vráti Ektor?

Momentálne nie je isté to, kedy sa Ektor vráti k tvorbe hudby. Z toho, čo sa k nám dostalo, by sa ale vrátiť mal, pričom by mal publikovať aj očakávané sólové CD, o ktorého vydaní vie hudobná verejnosť už niekoľko mesiacov.

Tento český interpret patrí, čo sa tvorby týka, medzi najaktívnejších. Vo svojej kariére už vydal množstvo albumov, konkrétne Airon Meidan (2008, spoločne s DJ Enemym), Topství (2011), Tetris (2012, spoločne s DJ Wichom), Detektor (2015), Detektor 2 (2016), Alfa (2017), Marko (2019), Original (2020) a Original Deluxe (2021).

Tento rok sa očakával Detektor 3, ktorý je ale zatiaľ iba v rovine dohadov. Dočkali sme sa však ochutnávky, o ktorej sme v úvode roka písali aj na našom webe.

Ochutnávka albumu Detektor III: Je toto doteraz najlepší Ektor?

Nejasná situácia okolo Ektora

Okolo Ektora, ktorý sa civilným menom volá Marko Elefteriadis, je momenálne veľmi nejasná situácia. Venovali sme sa tomu aj v nedávnom texte na našom webe. Jeden z fanúšikov prišiel s hypotézou, že rap Ektora prestal baviť, prepísal svoju firmu a aj predal auto, ktoré vlastnil. Objavil sa aj názor, že to tento český rapper robí preto, aby o ňom ľudia hovorili a následne rozbije scénu novým CD.

Ďalšia teória pracuje s tým, že problémom Ektora sú komplikácie s reklamnými právami na pseudonym, pod ktorým tvorí, pričom práve to sa má v tomto období riešiť. Samozrejme, nechceme zachádzať do ďalších špekulácií, ale z toho, o čom sa píše a debatujú ľudia, si človek vie urobiť aký-taký obraz.

My každopádne veríme, že Ektor sa čoskoro vráti späť do hry, pretože album Detektor 3 má veľký potenciál na to, aby rozbil celú scénu. A celkovo, nech nemá nijaké problémy v súkromí, to neprajeme nikomu. V biznisovom svete je dostatočne dlho, aby našiel potrebné východisko, i keď levely niektorých prekážok sú vyššie, ako iné.

Viac rapového obsahu nájdeš na tomto odkaze.

Photo credits: YouTube/EktorTV

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu