Ego ostáva najpočúvanejší. Sú za ním Rytmus, Separ aj Sima

0

Podľa čoho hodnotiť, kto je najlepší rapper? Nuž, to by sme mohli definovať skutočne dlho a aj tak by sme nedospeli k ukazovateľu, s ktorým by boli spokojní všetci zainteresovaní. Dosť veľa napovedajú čísla počúvanosti, o ktorých bude reč aj na nasledujúcich riadkoch. Môžeme konštatovať, že najpočúvanejším slovenským interpretom ostáva Ego, člen legendárnej skupiny Kontrafakt. To je fakt, ktorý nie je prakticky vôbec prekvapivý.

Rovno začneme Egovými slovami, ktoré tento rapper priniesol na sociálnej sieti Instagram pred pár dňami a dokonale vystihujú jeho aktuálne pocity: “Zabudol som sa za toto poďakovať Bohu a Vám, ale pravdupovediac, mňa vždy zaujíma len to, či cítim, že sú tie skladby inde, resp. top kvality, tam je ozajstný základ, až vtedy sa vždy dostaví nejaký podobný pozitívny výsledok, ktorý potom zaujíma Vás. Ďakujem,” napísal vďačný rapper a člen skupiny Kontrafakt. Na čo narážal?

Na výsledky počúvanosti slovenských interpretov zo streamovacej služby Spotify za uplynulý mesiac. Ego je totiž naďalej spomedzi Slovákov a Sloveniek na prvom mieste. Vypočulo si ho približne 270 tisíc ľudí, pričom na dračku ide predovšetkým jeho druhý sólový album Egotron, ktorý uzrel svetlo sveta počas minulého kalendárneho roka a stále je veľmi populárny. Na druhom mieste je jeho kontrafaktový kolega Rytmus s 244 tisíc vypočutiami a bronzový stupienok obsadila rapperka Sima, ktorú si vypočulo 224 tisíc ľudí, pričom treba uznať, že možno niektorí ľudia nečakali, že prekoná množstvo mužských kolegov.

Nasledujú chalani zo skupiny Horkýže Slíže (200 tisíc), potom Gleb (194 tisíc), Separ (193 tisíc), Mairee (191 tisíc), Majk Spirit (186 tisíc), I.M.T. Smile (171 tisíc) a Kali (takisto 171 tisíc). Čo tento ukazovateľ poskytuje? Že Slováci počúvaju najmä rap, pričom prekvapila účasť DJ-a Maireeeho, ktorý ale, objektívne vzaté, robí skutočne kvalitnú prácu. Je pekné vidieť, že rap bol kedysi v našich končinách na okraji záujmu, pričom dnes je jednoznačne najpopulárnejším žánrom. Ako sa hovorí, čísla neklamú.

Foto: Ego, profil na Instagrame Ego

Komentovať

Please enter your comment!
Please enter your name here