Ronald Weedman je viac než dvojmetrový raper, ktorý húli, ale nenadáva. Si ready na jeho tvorbu?

Ronald Weedman je raper pôvodom zo Záhoria. Už na prvé vypočutie nám bolo zrejmé, že znie úplne inak, ako klasická hip-hopová scéna. V jeho hudobnom štýle a rovnako tak i v jeho osobitom prejave je cítiť veľký vplyv žánru reggae. Svoj podiel má na tom samozrejme aj známa slovenská kapela Medial Banana.

Reggae a hip-hop alebo niečo úplne nové?

Skupinu Medial Banana sme nespomínali len tak náhodou. Ich klávesák Lukie Forward sa hudbe venuje už od malička a práve pre Ronalda tvorí beaty k jeho textom! Ronald Weedman teda svoju kariéru započal priamo s ľuďmi, ktorí formovali jeho hudobné začiatky. V duchu takéhoto nevšedného spojenia zároveň vnikol aj projekt, ktorý dnes dostáva svoju prvú skladbu!

Skutočná krása sa skrýva v bežných veciach

Ronaldove texty a hudby na jeho chystanom projekte Lucky Chilldren majú viac inštrumentálny ako elektronický charakter, čo už dnes nie je až tak populárne medzi interpretmi. Ale podľa nás by to určite tak byť mohlo, keďže hudba, ktorá má nástroje, má aj srdce. Srdce má aj sám Weedman, nakoľko odkaz jeho projektu je skutočne vznešený. Ronald chce totiž ľudí motivovať k videniu krásy v bežných situáciách, ktoré sme sa možno nevedome naučili ignorovať. Je teda jasné, že v prípade tohto vyše dvojmetrového rapera nejde iba o kvalitný zvuk, dobrú techniku, ale jeho hudba prináša aj pozitívny odkaz.

Ronald Weedman

Odkaz je fajn, ale chceme sa aj poriadne baviť!

Určite nečakaj žiadne hlbočiny bez dobrej formy. Práve dnešný track „Party Up“ je dôkazom toho, že Ronald Weedman sa so svojimi fellas chce stále baviť a tento pozitívny vibe rád prenáša aj na svojich poslucháčov. V aktuálnej novinke mu chrbát kryje spevák LuBosh, ktorý je zároveň i textárom a tanečníkom. So svojim sloganom „streety posh“ reprezentuje pouličný hip-hop štýl so sofistikovanou reprezentáciou a filozofickým ponímaním mnohých životných situácií vo svojich skladbách.

Ronald Weedman

Čo môžeme čakať ďalej?

Ronald Weedman si toho pre nás na tento rok chystá skutočne dosť! Dnešná skladba „Party Up“ je len malou ochutnávkou pred celým spomínaným EP Lucky Chilldren. Toho sa v plnej paráde dočkáme už 01.05.2022, pričom dovtedy sa môžeme tešiť aj na ďalšie skladby. Budeme vás o nich určite informovať ako prví!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu