Dušana Vlka si všímame už nejaký ten piatok a musím priznať, že za necelý rok (hej, len rok, a čo) sa stal jeden z mojich obľúbených interpretov. Teda. Z tých interpretov, ktorí akosi nedostávajú zaslúženú pozornosť. Napriek tomu má Dušan Vlk medzi svojimi podporu, a to veľkú.

Dušan Vlk Asthmaboy
Dušan Vlk a krst Asthmaboy/cvaknuté by Aleš Vojtáš

Krst albumu Asthmaboy

Ako dôkaz musí stačiť to, že Prešovské knieža krstilo jeho nový album Asthmaboy v bratislavskom klube Kulturák, v ktorom si jeho show prišlo pozrieť toľko ľudí, že som mal problém so státim v rade na bare. Pred niekoľkými mesiacmi vystupoval v rovnakom klube spolu s gangom Exotic Wuzi a Fvck_kvltom. Vo štvrtok (štvrtok!) pred jeho pesničkami vystúpila Arleta. Ako posledný zahral show RNZ.

Česká interpretka Arleta zahrala naživo jej skladby z posledných EPčiek aj najnovšiu skladbu Statement, vďaka ktorým pekne vytvorila atmosféru pred nachdádzajúcim krstom. Po nej prišlo niečo, čo by sme mohli nazvať zlatým klincom večera, aj keď to v skutočnosti nebolo zlatým klincom, lebo po tomto zlatom klinci prišiel ešte Ronzov druhý zlatý kliniec. Tento zlatý kliniec bol zlatý, lebo to bol kliniec, ktorý krstil.

Dušan Vlk a krstAsthmaboy/cvaknuté by Aleš Vojtáš
Dušan Vlk a krst Asthmaboy/cvaknuté by Aleš Vojtáš

Už je to trocha preklincované, ale chápeš myšlienku, však? Anyway. Duški má rád Kulturák, Kulturák má rád Duškiho a bolo to cítiť. Väčšina skladieb z jeho albumu Asthmaboy sú akoby stvorené do týchto priestorov, a tak niet divu, že všetko šlapalo presne tak, ako malo. Chrbát mu kryl, ako zvyčajne, david_san. Zahral si tiež skladby s hosťami, pri čom sa stal veľmi vzácny moment, kedy sa na skladbe Deville objavili na stagi aj RNZ a Fvck_kvlt.

Krstý otcom bol Dušanov kamarát Aleš Vojtáš. Ten zároveň pripravil fotky, ktoré sa v tomto fotoreporte objavili. Touto cestou mu ešte raz ďakujem. Je to pekné gesto. Album nebol krstený ničím iným, ako vínom Nitraense knieža. Nápoj mladosti. Po showke otca mladých raperov z východného Slovenska prišiel RNZ s jeho hodinou na stagi. Ten zahral niekoľko jeho trackov, no večer patril najmä Dušanovi, s ktorým odohrali kopu spoločných trackov.

„Vo štvrtok som bol rocková hviezda, dnes mám covid, ale stálo to za to. Veľké dík zúčastneným, posielam objatia. A všetkým, čo dopadli ako ja, prajem ľahký priebeh. Vidíme sa (čierne srdiečko emoji),“ odpísal Dušan na otázku týkajúcu sa jeho pocitov z krstu.

Fotoreport

Dušan Vlk a krstAsthmaboy/cvaknuté by Aleš Vojtáš
Dušan Vlk a krst Asthmaboy/cvaknuté by Aleš Vojtáš

Po koncerte prišiel čas na alkohol, vďaka čomu sme zistili, že Dušan Vlk nepije gin, ale borovičku. Našťastie si túto nepatrnú výmenu nevšimol. Ani ja nie. Ozaj, konečne predával jeho CD ASTHMABOY. Pekné to bolo.

Dušan Vlk a krstAsthmaboy/cvaknuté by Aleš Vojtáš
Dušan Vlk a krst Asthmaboy/cvaknuté by Aleš Vojtáš

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu