Napätie na slovenskej rapovej scéne pokračuje. Prakticky každý deň sa objavujú nové vyjadrenia, či už jednej alebo druhej strany. Nie je to len o Rytmusovi a Separovi, do konfliktu sú zapletení aj Ego, Dame či Smart. Práve Dame sa rozhodol k viacerým bodom problému vyjadriť na svojom profile na sociálnej sieti Instagram.

Dame prehovoril v stories

„Porovnávať to, keď Pop Smoke použije Fiftyho flow, pričom s ním bol zjavne kamoš a mali spolu spoluprácu, s tým, že Ego použije flow od Rihanny alebo Beyoncé, je tak intergalakticky od seba ďaleko asi ako Amerika od Piešťan. To je práve to snaženie sa vyviniť a vyjsť zo situácie ako ten nad vecou,“ rozpísal sa Dame. Následne povedal, že každý podľa neho urobí občas chybu, pričom je dôležité si ju priznať, čo by mali inteligentní ľudia aj robiť.

Následne sa Dame vyjadril k hudbe v skladbe „Tanečná pesnička“, kde bolo DMS obvinené, že sa taktiež „inšpirovalo“ inde. „Osočuje sa a vyťahuje sa jediná vec, na ľudí, čo sa nevyznajú a to je beat k „Tanečnej pesničke“. Tú hudbu som robil ja, prosím vás naštudujte si to,“ hovorí, že jediné, čo je podobné s Ty Dolla Sign je zvuk, ktorý bol legálne kúpený.

Práve nevedomosť niektorých poslucháčov je v tomto celom konflikte využívaná na ovplyvňovanie a manipuláciu faktov. Potom sa dá v tom všetko veľmi jednoducho stratiť. Niektorým to možno vyhovuje.

Separ vracia úder Rytmusovi: „Vždy keď ťa niečo môže ohroziť, manipuluješ a prekrúcaš.“

Odbočuje sa od témy

„A hlavne, riešilo sa vykrádanie hudby ako celku a rapu, nielen beatov. No ale dobre, však skúste hľadať ďalej či na nás niečo nájdete. Pripomeňme si napríklad môj snippet k 100RY a povedzte mi, či som ja niekedy vykradol nejakú hudbu, hahahaha,“ pokračuje Dame. Snippet vám sem pripájame, pretože každý kto pozorne a dlhodobo sleduje slovenský rap, by dal doslova ruku do ohňa za to, ako Dame pristupuje k tomu, čo robí. Nečudujeme sa, že obvinenia a osočovanie ho uráža a hnevá.

„Dokonalá lúpež okrem toho, že zaúkoluješ beatmakera, aby spravil taký beat, je potom ešte ukradnúť beať aj flow a farbu hlasu a snažiť sa to nahrať. A potom, keď to ľudia prekuknú, dopísať, že je to tribute. A obhajovať sa, že sa to tak robí, že hej, keď niekto zomrie, tak je to tribute. Pop Smoke vtedy dokonca aj žil. Pochybujem, že boli na káve, alebo že sa stretli na Slovnaftke na Zelenči niekedy,“ reagoval Dame k skladbe od Kontrafaktu „IDEME DNU“, kde sa dá nájsť veľmi veľa podobných prvkov ako v tvorbe Pop Smokea.

„Ale šak neporovnávaj, užívaj. Majte pekný deň priatelia, kým vás nebloknem za to, že lajknete niečo, čo mi vadí,“ dodáva Dame, pričom je jasná, že je to referencia na Rytmusa.

Rytmus odkazuje Separovi: „Verejne oje*ávaš v zásadných veciach“

Spontánne, nie naplánované

Dame sa následne vyjadril aj k tomu, že sa vo veľkom diskutuje, že Rytmusova video reakcia pripomínala vopred prichystané video s jasnou štruktúrou. „Odpustite mi, ak tam boli gramatické chyby, slovenčinárka mi nedvíhala, ani osvetlovač, kameraman a strihač nemali čas, tak som to len napísal jak chudák. Nemám to ani monetizované, aspoň to ale máte bez reklám,“ sebe vlastným spôsobom doslova zdissoval Rytmusove video, ktorým piešťanský rapper v pondelok večer zaútočil na Separa.

Bude ťa zaujímať aj toto: Smart a Separ vyvracajú Rytmusove vyjadrenia

Photo credits: Dame, profil IG

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu