Dame je rád z reakcií ľudí na tvorbu DMS: Takéto správy sú najviac

0

Nostalgia je silná emócia, nielen v živote samotnom, ale aj v hudobnej tvorbe. Tvorcovia častokrát dostávajú správy od fanúšikov, ktorí im reagujú na staršie tracky, spomínajú a ďakujú za to, že im ich hudba zmenila život. Aktuálnym príkladom je aj Dame, člen skupiny DMS, ktorý na svojom profile na sociálnej sieti Instagram dal jasne najavo, že je veľmi rád, z toho, ako ľudia reagujú na staršie skladby, ktoré on, Separ a Smart vytvorili. 

Konkrétne bola reč o skladbe Šetko jak má byť, ktorú DMS vytvorilo pred približne desiatimi rokmi. “Extrém, že sme toto nahrávali pred viac ako desiatimi rokmi,” napísal Dame na svojom profile na IG v rámci story a pridal aj odkaz od fanúšika či fanúšičky. “Je to 10 rokov odkedy mi vaša skladba Šetko jak má byť zmenila myslienie. Odvtedy ste ma z depky dostali tak miliónkrát,” píše sa v správe pre Dameho. Takéto odkazy sú nesmierne silné, je to znak toho, že hudba má naozaj veľkú moc a dokáže ľuďom v pozitívnom zmysle ovplyvňovať životy a dostávať ich z problémov.

“A pre takéto správy je to najviac, že sme niekomu reálne ovplyvnili myslenie, vývoj, a teda aj život. Ďakujem za to a presne, šetko je jak má byť,” reagoval Dame a mriežkou pripomenul aj pripravovaný album skupiny DMS, a teda DMSHUHU. A pozitívne odkazy pokračovali ďalej: “DMS ma drží celú dobu. Bola doba, kedy som to chcel naozaj vzdať a tvoje texty ma udržali tu,” napísal fanúšik z Českej republiky.

“To niekedy až zamrazí, keď si uvedomíš, čo sa vo svete deje, že ľudia fakt niekedy nevedia vykorčuľovať z problému, a ak niekomu hudba pomohla možno až neurobiť tú najväčšiu chybu, tak to je extrém. Za to som fakt rád,” zakončil Dame na svojom profile na Instagrame. Ak by si niekto bol myslel, že hudba slúži v súčasnosti iba na komerčné účely, bol by na omyle. Toto je jasný dôkaz toho, že jej vplyv je ďaleko silnejší a prospešnejší. Už teraz sa veľmi tešíme na to, čo si pre nás chalani z DMS pripravia v novom albume, ktorý by mal za istých okolností uzrieť svetlo sveta už v tomto kalendárnom roku.

Foto: Dame, profil na Instagrame Dame

Komentovať

Please enter your comment!
Please enter your name here