Vedel si, že vytvorenie jednej časti komiksu Posledný Follower trvá piatim ľuďom približne 450 hodín? To je 27 000 minút, no ak si to rozmeníme na drobné, je to 1 620 000 sekúnd. Na milisekundy je to… snáď si si nemyslel, že tu vypočítame aj milisekundy. Týmto fun factom ťa zavedieme do sveta Posledného Followera. Ak si ešte stále trocha zmätený, dostaneme ťa do deja.

Posledný Follower

Posledný Follower je rýdzo slovenský komiks, ktorý si za posledné mesiace získal zhruba 2 500 pravidelných čitateľov. Príbeh sa odohráva v nie príliš vzdiaľenej budúcnosti, a to v roku 2044. YouTuberi sú už na dôchodku a svet je ešte viac preplnený technológiami, ako v dnešných dňoch. Koniec koncov, preto sa hrdinovia tejto komiksovej série dostali do problémov a musia častokrát improvizovať a bojovať a… prečo to vlastne píšeme? Prvú časť si môžeš predsa prečítať úplne zadarmo aj ty. Len klikni na tento zelený odkaz.

V komiksovom svete môžeš stretnúť Exploiteda, ktorý je vyslúžilý YouTuber na dôchodku, no teraz musí zachraňovať svet. Ďalej je tu filantrop a botanik Moon a v neposlednom rade aj Ducklock. V komikse stvárňuje podľa oficiálnej stránky bájneho Admirála a najlepšieho ponorkového pilota.

Prečo sme ale posledný odsek začali vetou, že v tomto svete YouTuberov môžeš stretnúť? No. Pretože. Naozaj. Môžeš. Výkričník! Keďže po desiatich úspešných epizódach, ktoré si si mohol zakúpiť v Kauflande po celom Slovensku, chcú autori z Bactor & Wirney začať druhou sériou. Na to potrebujú pomoc ich fanúšikov, pretože tvorba komiksu nie je lacná záležitosť. To viem aj ja, a to som nikdy žiadny komiks nevytvoril.

 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Posledný Follower (@posledny_follower)

„Časť nákladov na vytvorenie epizód 11 až 15 chceme pokryť crowdfundingom, aby sme mohli zachovať vysoko nastavenú latku, ktorá konkuruje aj zahraničnej kvalite,“ uvádza tím Posledného Followera na StartLabe, kde pre pokračovanie komiksovej série začala zbierka. Cieľ je jasný: do 38. dní je potrebné vyzbierať sumu vo výške 7 500€.

Budeš Posledný Follower?

Fanúšikovia mali občas problém novú časť v sieti Kaufland nájsť, rozhodli sa ďaľšiu časť vydávať vo forme predplatného, a tak sa superhrdinské príbehy dostanú priamo do domácností, v ktorých sa komiksom žije. Ešte raz sa však vráťme k tomu, že môžeš stretnúť tvojich obľúbených YouTuberov. Môžeš!

Vďaka tejto zbierke sa môžeš stať priamou súčasťou komiksu a ktovie, možno aj zachrániť svet. Ak sa na záchranu sveta necítiš, môžeš len pomôcť hrdinom s ďalšou dôležitou úlohou. Ani toto však nie je všetko. Ak nemáš chuť zachraňovať svet ani nikomu pomáhať s touto neľahkou úlohou, môžeš sa stať len akýmsi komparzistom vo Apatickom svete. Ak ani toto nie je pre teba a chceš zostať hrdinom, no v režime inkognito, môžeš si dať spraviť plagát na mieru. O všetkých možnostiach sa dočítaš na tomto odkaze.

„Jednak chceme komiksom priviesť mládež bližšie k čítaniu, no hlavne im chceme v týchto neľahkých časoch dodať pozitívnu energiu. Vyrastať v tejto dobe totiž nie je ľahké. Snažíme sa tvoriť niečo, na čo sa budú môcť mladí ľudia pravidelne tešiť. A nielen oni,“ uvádzajú autori na StartLabe.

Čo bude potom?

Ktovie. V sekcí FAQ sa môžeš dočítať to, že tento rok je v pláne aj vydanie Spin-offu Admirál Ducklock. Mal by byť ilustrovaný iným štýlom a zároveň o niečo temnejší a určený pre trocha staršie publikum. Keby to však bol film, zrejme by R Rating nemal. V príprave je taktiež prvý diel ďalšieho Spin-offu Minecraft Mooncraft.

„Vysnívanou stanicou pre nás naďalej zostáva Netflix. Veríme, že jedného dňa…“

Ak je ti stále málo, klikaj na linky, ktoré sme pridali hore. Taktiež sa môžeš pripojiť do Discord skupiny, kde ťa čaká kopec aktivít, šifier, súťaží… alebo klikaj na Instagram Posledného Followera. Alebo si prečítaj naše články zo sveta rapu.

Credits: Posledný Follower

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu