Challenge baví: Skvelý Bitman, Ben zadelil, aký je Gleb? Bude Strapo no.1?

0

Máj 2020 si budeme pamätať ako mesiac, v ktorom hral prím v československom rape #hot16challenge. Každý deň sa zamýšľame nad tým, či to môže byť lepšie ako deň pred tým, ale vzhľadom na to, aká je česká a slovenská rapová scéna široká, už nás ani neprekvapuje, že každý deň sa nájde niekto kto to poriadne ovládne. Prinášame vám ďalší súhrn, verte či nie, raperi a raperky sa stále neminuli. Pripravte sa na to, že nasledujúce obdobie bude patriť tejto výzve. Ešte je veľa mien, ktoré nepovedali, čo majú na srdci.

Začíname Glebom, ktorý neostal nič dlžný svojej povesti a poriadne zadelil. Treba ale dodať, že viac ako o samotnom prejave tohto slovenského rapera sa hovorilo o tom, v akom stave je jeho vzťah so Separom, pretože nemálo ľuďom sa zdalo, že ho nepriamo dissuje. Ako sa ale ukázalo, a vy sa to dozvedáte na inom mieste na našom webe, veci sa nemajú tak, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať a medzi oboma to ani zďaleka neiskrí. Gleb ukazuje, že rapovo je na tom skutočne dobre a môžeme sa tešiť na projekt, ktorý by mal už čoskoro uzrieť svetlo sveta. Očakáva sa, že pôjde o jeden z TOP hudobných momentov tohto kalendárneho roka.

Ben Cristovao nerapuje často, ale mal by. Ben je jednoducho skvelý, čo potvrdil aj v novom tracku, pričom po jeho slohe na skladbe Origami zo Separovho nového albumu OG sa vo veľkom hovorí o tom, čo si pre ľudí najbližšie pripraví. Challenge zvládol vynikajúco a dokázal, že by mal rapovať viacej. Fanúšikovia si to jednoducho žiadajú. Ako Ben povedal na pár riadkoch, pripravuje EP a dodáva – you have no idea. Ľudia zrejme nie sú pripravení na to, čo si tento jedinečný raper pripravil. My musíme dodať, že sa tešíme, pretože Benny Cristo je pravdepodobne v najlepšej rapovej forme, a v akej kedy bol. A to má za sebou rôzne bomby, nielen Bomby.

Bitman urobil dve výborné veci. Jeho naplnenie výzvy je originálne, tradične rýchle a pripomína to, čo si myslia všetci – PUSTITE NÁS VON. Je to skutočne super a opäť sa to odlišuje od ostatných. Bitman prizvukuje, že pôjde von jeho nový track a celkovo pripravuje veci, na ktoré sa môžeme tešiť. A čo je druhá spomínaná vec? Nominoval Strapa.

Ako veľmi dobre viete, čo sa týka freestyleu a tohto druhu rapovania, Strapo vždy patril medzi československú špičku. Aj keď sme už mohli nájsť rôzne výbery TOP challenges, tak si myslíme, že Strapo, ak vyzvu prijme, bude patriť k tomu najlepšiemu, čo tento challenge prinesie. Má na to tri dni, očakávame, že sa jeho 16 barov dočkáme možno už dnes. Celkovo, priaznivci rapu sa často ozývajú, že by chceli viac Strapa. Nuž, nečudujeme sa, jeho hudba je kvalitná.

Ženská členka labelu Comebackgang, kde je vedúcou postavou Pil C, Luisa, dokazuje, že má kvalitu. Táto raperka má veľa priaznivcov nielen medzi nežným pohlavím, ale fandia jej aj muži, ktorí sú často k ženským raperkám skeptický. Aj tento challenge pekne deklaruje, že Luisa má čo povedať, a že lyricky je na tom naozaj dobre.

AstralKid22 je mladík, ktorý je jeden z tých, ktorý by to tu mal o niekoľko rokov ovládnuť. AK22 povedal, že čoskoro vyjde jeho nový track, pričom počuť ste ho mohli nedávno aj na novom Separovom albume OG. AstralKid22 ukazuje druh new school rapu, ktorý si získava, aj v našich končinách, stále viac a viac priaznivcov.

Calin už dávno nie je neskúsený raper, ktorý bol rád za krátku slohu u niekoho známejšieho. Tento český interpet sa zlepšuje, zlepšuje a zlepšuje. Chalan, ktorý má dosť fanúšikov aj u nás na Slovensku, challenge zvládol na výbornú. Nuž ale, veď posúďte sami a urobte si názor.

Maniaka buď máte radi alebo nie, ale faktom je, že tento Čech svojím energickým rapom získava stále väčšiu pozornosť. Keď to preženieme, pustite si ho, keď sa chcete tak zdravo nasrdiť, nabudiť a potrebujete energiu. Výzvu ovládol bez väčších problémov. Teda, minimálne podľa nás.

Aby tu toho nebolo prehnane veľa, tento výber zakončíme jedným zo slovenských klasikov, ktorý je na ceste dlhšie, ako by ste si možno mysleli. Originalita Boyovi Wonderovi nechýbani ani v tomto challenge. Opiera sa do Mira Jaroša, pričom beat zo skladby vám bude viac ako povedomý. Avšak, v tomto prípade je to cielené, ako ste si dobre mohli všimnúť. Boy to poňal zľahka a humorne, tak ako je to jemu vlastné.

Tešíme sa na ďalšie pokračovanie #HOT16challenge.

Foto: Bitman, YouTube video

Komentovať

Please enter your comment!
Please enter your name here