Pouličný autor tónov alias P.A.T a Mega M pripravili pre svojich fanúšikov ku koncu roka riadne prekvapenie. Rozhodli sa totiž, že spoja svoje sily, svoje nápady i svoj rap a vytvoria spoločný projekt, spoločné zoskupenie. Odteraz budú pôsobiť pod názvom ONI. A ako by to nestačilo, svojich fanúšikov zaskočili aj ďalšou správou.

Pouličný autor tónov alias P.A.T vstúpil na slovenskú rapovú scénu albumom 3UMF. Len o pár mesiacov neskôr pustil do sveta svoj ďalší album s názvom FRANTO, v ktorom sa raper vracia k svojim hudobným začiatkom, kritizuje spoločnosť a nevyhýba sa ani ťažším témam.  Naposledy sa pochválil albumom REVENANT, z ktorého nepochybne zaujal jeho song OBČAS.

Mega M, vlastným menom Marek Kurucz už v oblasti slovenského rapu nie je tiež žiadnym nováčikom  a hoci jeho začiatky boli ťažké, dnes je už jeho menom známym pojmom a zárukou dobrého rapu. Dnes úspešný autor songov z albumov 44, RTWL či Ja som mega sa však na začiatku trocha hľadal.

View this post on Instagram

To ale zase bude ! ? NOVEMBER ? #ZavretýVŠtúdiu #Pozor

A post shared by Mega M ? (@mega_m_rtwlr) on

Na začiatku jeho hudby stálo rapovanie v angličtine či spolupráca s raperom Murka Murcury, no neskôr presedlal na sólovú dráhu a slovenský rap.  Aj napriek častým spoluprácam s rôznymi známymi či menej známymi rapermi slovenskej hudobnej scény, najviac sa preslávil o boku Rytmusa, s ktorým si dokonale sadol. A nešlo popritom len o jeden song. Spojili sa a vytvorili projekty ako ATTILA, WALK, AVENTADOR či Tak jak má byť. 

Práve v týchto songoch si Mega M vyskúšal spoluprácu aj s raperom P.A.T, ktorý im dobre sekundoval. A boli to zrejme spoločné úspechy, ktoré priviedli  túto dvojili na nápad trvalejšej spolupráce, ktorá čoskoro prinesie výsledok.

View this post on Instagram

?

A post shared by Mega M ? (@mega_m_rtwlr) on

Áno, je to tak. Okrem ohlásenej spolupráce zverejnili Mega M a P.A.T vo videu, zdieľanom na sociálnych sieťach aj prekvapivú správu o spoločnom projekte, resp. spoločnom albume.

Ten sa podľa zverejnených informácii volá  Caviar&Prúser a podľa slov oboch raperov má byť vydaný už 17. novembra.  Zatiaľ však všetci netrpezlivo čakáme aspoň  na zverejnený tracklist, ktorý nám o spoločnom projekte veľa napovie.

View this post on Instagram

NOVEMBER ??? @poulicny_autor_tonov

A post shared by Mega M ? (@mega_m_rtwlr) on

Uvidíme aká reakcia bude na spoločný projekt od fanúšikov, ale aj ostatných raperov. Dodnes máme v pamäti nepríjemné odkazy, ktoré si prostredníctvom sociálnych sieti vymieňala dvojica s Fobia Kidom. V disstracku s názvom FCKPAT natočenom v cirkuse,  sa  do oboch raperov celom ostro pustil, čo si P.A.T ani trocha nenechal ľúbiť!

Už po troch dňoch totiž reagoval  vo svojej odpovedi s názvom RIPFABIA, označil  Fobia Kida za feťáka, bývajúceho na ubytovni, slovne útočil aj na jeho rodičov a ušlo sa aj iným raperom,  svoje dostali napríklad  Vec, Otis, Pridenyyy, Moloch Vlavo.

S P.A.T-om si teda nehodno začínať a kritiku jeho osoby i tvorby, by si mali jeho neprajníci radšej odpustiť. Uvidíme teda, ako budú hodnotiť jeho spoločný projekt s Mega M, na ktorý sa už všetci veľmi tešíme a ktorý sa do predpredaja dostane už za pár dní.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu