Cashanova Bulhar aj o hooligans na koncertoch. Koľko albumov tento rok?

0

Nebudeme si klamať, Cashanova Bulhar je rapper, ktorý nie je po vôli úplne všetkým priaznivcom rapu na Slovensku či v Českej republike. Ale je na mieste otázka – je vôbec niekto taký? To je na dlhšiu debatu. Každopádne, tohto chalana môžeme v istom ohľade rátať do takzvaného new schoolu, a teda novej školy. Jeho fanúšikovská základňa sa stále zväčšuje, pričom on sám je veľmi aktívny a je to na jeho progrese cítiť. Poďme sa pozrieť na to, o čom aktuálne rozprával.

Tento článok opäť súvisí s podcastom, v ktorom sa objavuje Cashanova Bulhar,  ale nie len s ním. Aby si v tom mal jasno, ono, je január, mesiac, kedy nevychádza veľa nových hudobných či video produktov. Interpreti si často dávajú po nabitom roku voľno, nech naberú novú energiu. Preto, keď sa k nám dostane zaujímavé interview zaujímavého človeka, neváhame a prinesieme ti ho. Koniec koncov, rozšíri to nielen tvoje, ale aj naše obzory, tak prečo to neurobiť. Dnes bude reč o českom rapperovi, ktorý si hovorí Cashanova Bulhar, civilným menom sa tento jednoznačne talentovaný chalan spoza rieky Moravy volá  Matěj Kratejl. Stále nevieš o koho ide? Uff, tak to by si mal čím skôr napraviť.

Cashanova Bulhar patrí medzi takzvanú novú vlnu, i keď je ťažko takto kategorizovať interpretov, pretože faktom je, že na rapovej scéne je už niekoľko rokov. Je moderný a má čo povedať, pričom v roku 2020 bol veľmi aktívny. Vydal hneď dva nové albumy, aby sme boli konkrétni, ide o rap disco revoluce, kde bolo dovedna 13 skladieb, ktoré predstavovali 45 minút a následne ešte publikoval THUG LIFE SOFA, kde sa objavilo taktiež 13 skladieb, ktoré dokopy dali 39 minút. Viac ako hodina hudby, 26 skladieb, to je naozaj slušná porcia hudby a vzor by si z CB mohli brať aj jeho kolegovia či rivali z brandže.

Tak či onak, jeho tracky neboli vatou, veď to zistíš aj sám, keď sa do nich započúvaš. Okrem toho, svoje miesto má napríklad na aktuálnom Smackovom albume a počuť ho bolo aj na hudobnom projekte Nik Tenda. Je aktívny, to sme už napísali a posúva sa vpred. Je stále mladý, preto vie, že aby sa zlepšoval, musí na sebe pracovať. A to aj robí. V podcaste, ktorý prikladáme, hovorí Matěj dosť pútavo, pričom určite ťa zaujme pasáž o futbalových priaznivcov, ktorí chodievajú na jeho koncerty. Keď sa prídu pozrieť na jeho hudbu, rivalita ide, aspoň na niekoľko desiatok minút, bokom. Tak by to malo byť, veď hudba by mala spájať, nie rozdeľovať. Koniec koncov, to by mal robiť aj šport, ale vieme ako to chodí.

Bulhara sleduje na Instagrame takmer 85 tisíc sledovateľov a očakáva sa, že toto číslo bude rásť. Ktovie, či v tomto kalendárnom roku bude aktívny, ako v tom minulom, ale nie je dôvod si myslieť, že tomu tak nebude. Ono, ak sa nič prevratné nestane, tento rok bude vo veľa veciach vyzerať ako ten minulý, takže čas na novú hudbu bude. Verme ale, že čoskoro sa dočkáme aj živých vystúpení.

Foto: Cashanova Bulhar, profil Cashanova Bulhar profil na Instagrame

Komentovať

Please enter your comment!
Please enter your name here