Bude tejto skladbe patriť leto? H16 a Gleb – Nech vidia 2 + VIDEO

0

H16 prvý raz od roku 2016 vydala nový album, vtedy to bola Sila, teraz je to Lockdown Music. Názov hodný súčasného obdobia a zároveň hudba, ktorá by vám mala pomôcť prísť na iné myšlienky v čase, kedy to nie je práve jednoduché. Album je v predaji, dostáva sa k ľuďom a chalani z H16 postupne zverejňujú jednotlivé tracky aj na video platforme YouTube. Poďme sa pozrieť na ten, ktorý vyšiel dnes, jedná sa o vec Nech vidia 2, kde hosťuje aj Gleb. Je to niečo, čo určite chcete počuť.

V úvode sa vo veľmi dobrom svetle ukazuje Otis, kde hovorí o tom, že jeho krv je OG ako Sepi, čím samozrejme myslí Separa, ktorý vydal v minulom kalendárnom roku rovnomenný sólový album. Track Nech Vidia 2 štartuje Majk Spirit, ktorý nastaví latku naozaj vysoko. Chalani spomínajú na minulosť, Otis napríklad hovorí o tom, že si kedysi hovoril Kardinál, a že H16 mala obdobie, kedy bola v susednej Českej republike ako doma. Odporúčame vám do textu tohto songu sa podrobne započúvať, pretože je tam povedané viac ako si môžete myslieť. Nie je to úplne storytelling, ale viacero dejových liniek je tam prinajmenšom naznačených, čo predovšetkým dlhoroční priaznivci slovenského rapu ocenia.

Priestor potom dostáva Cigo, ktorý svoju úlohu taktiež zvláda a prispieva k tomu, že celkový track pôsobí naozaj prepracovane. Aj jeho bary sú úderné a zaujímavé, pričom sa dá z nich čo-to dozvedieť aj o histórii H16. Dodajme, že Grimaso sa postaral o produkciu a v tomto smere niet, čo vytknúť, beat dokonalo zapadá do konceptu skladby aj textu a ako bonus dostávame videoklip, na ktorom si všetci zainteresovaní dali záležať. Celkovo, keď je investovaný čas nielen do songu, ale aj do vizuáalu, v konečnom dôsledku to výrazne cítiť a odzrkadlí sa to aj na štatistikách.

Ak hovoríme o videoklipe ako o vítanom bonuse, tak prítomnosť Gleba, jedného z najpopulárnejších rapperov súčasnosti, na skladbe s legendárnou rapovou skupinou H16, je niečo, na čo sme čakali dlho, ale sme radi, že sme sa toho dočkali. Gleb neostal nič dlžný svojej povesti, hovorí o rôznych zaujímavých veciach, pričom spomína aj kritikov, ktorí ho vraj opísali ako nejakú béčkovú verziu Rytmusa. Ak máte radi čo i len jedného člena H16 alebo Gleba, táto skladba vás neslame, práve naopak.

Myslíme si, že Nech Vidia 2 ( čo voľné pokračovanie tracku Nech Vidia, kde H16 spojili sily s Rytmusom a tento track vyšiel v úvode tohto tisícročia, pričom bol poriadnym bangrom) má všetky predpoklady na to, aby bola dlhodobo úspešná. A boli by sme radi, keby sme si ju mohli počas koncertného turné Lockdown Music vychutnať aj naživo. Na záver je hodné dodať, že ak jednotka vyšla v spolupráci s Rytmusom, tak Gleb je na čísle dva jeho naozaj hodným nástupcom a myslíme si, že samotná H16 v tomto konkrétnom prípade urobila veľmi dobre.

Foto: Lockdown Music album H16, Profil na IG H16

Komentovať

Please enter your comment!
Please enter your name here