Predposledný februárový deň mladý interpret Marko, vydal skladbu Paťo Švejzy. Skladba sa stala akýmsi hitom, pri čom si za mesiac dokázala na Spotify nazbierať úctyhodných 150-tisíc prehratí. Mladý raper dovtedy vydával hudbu primárne na jeho SoundCloud, kde sa počty prehratí skladieb pohybovali v rozmedzí niekoľkých tísicov.

Tvorba mladého interpreta je zameraná primárne na skladby, ktoré sú orientované skôr na vyvodenie dobrej nálady. Nechýbajú chytlavé texty a správny výber beatov. Marca sme oslovili na Instagrame, vďaka čomu ti ho môžeme predstaviť.

„Najskôr som robil hudbu na SoundCloud, ale k Paťovi som vymyslel aj backstory o tom, kto Paťo je. To sa chytilo na TikToku a ľudia si skladbu žiadali aj na streamoch. Dal som to tam a vtedy to vybuchlo. Vedel som, že to bude mať úspech, ale nečakal som takýto extrém,“ povedal Pre Generáciu Rapu.

„Keď som mal asi 10 rokov, začal som počúvať rap. Bol som z toho hotový. Bral som ich ako hrdinov. Nahrávanie bolo vtedy nepredstaviteľné, ale prišla šanca. Stiahol som si FL Studio a začal som to tam sypať. Pomáhal mi mikrofón, na ktorý som kedysi nahrával videá na YouTube,“ odpovedal na otázku týkajúcu sa jeho začiatkov na mikrofóne.

Nie každý vie, ale marcoalesk Marko nemá len single ako Paťo Švejzy, no aj jeden celistvejší projekt. Ten nesie názov Konden a nájdeš ho len na SoundCloude. „Určite by som chcel pred letom stihnúť nejaký projekt. Chcem, aby mali skladby letný vibe, aby to prinášalo radosť. Snažím sa tak orientovať celú moju tvorbu,“ napísal nám ďalej.

Okrem toho vydal pred niekoľkými dňami aj ďalšiu skladbu, tentokrát ide o lehátko. Ak si skladbu chceš vypočuť, klikaj na tento odkaz.

Booking

Marko má otvorený aj jeho booking (marcoalesk1@gmail.com). Vidieť a počuť ho budeš môcť napríklad v Klondajku už 8.4., potom 25.4. v Trenčíne, kde sa predstavia aj SIMILIVINLIFE, Wen a Yael.

Pre viac článkov klikaj sem.

Credits: marcoalesk IG

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu