Ak má byť toto nový Rytmus,… tak ho berieme všetkými desiatimi!

0

Rytmus nie tak dávno deklaroval, že si mení pseudonym a nebude už tvoriť hudbu pod menom Rytmus ako tomu bolo doteraz, ale bude si hovoriť Rytmo. Dôvod je prostý, jednoducho chce oddeliť jednotlivé kapitoly svojej kariéry. Mnohí priaznivci diskutovali o tom, čo to bude znamenať v praxi. Či skutočne budeme počuť Rytmusa v new schoole, prípadne bude vymýšľať prvky, o ktorých sme ešte dodnes nepočuli. Teraz je von nový track a my vieme viac.

Rytmo vydáva nový track pod názvom ŽIJEME PODLA, o ktorý sa po produkčnej stránke postaral Maiky Beatz. Maiky Beatz tvorí ešte možno lepšie ako pred niekoľkými rokmi, jeho hudby a beaty sú vyslovene prvotriedne a potvrdzuje to aj v novej skladbe, ktorá je von iba niekoľko hodí. Skutočne, ak máte tohto producenta napočúvaného, oceníte, že sa mu stále darí vo svojej práci posúvať vpred.

A čo Rytmus? Objektívne musíme zhodnotiť, že jeho nový track je skutočne výborný. Možno sme sa zľahka báli, že to bude Rytmus v podobe, v ktorej bude náročnejšie si naňho zvyknúť, ale ako sa počas počúvania ukázali, akékoľvek obavy boli absolútne zbytočné. Rytmo sa prezentuje zaujímavým štýlom, flow vôbec neruší, práve naopak. A musíme pochváliť aj samotnú myšlienku celej skladby, ktorá je, ako to už býva u Rytmusa či Kontrafaktu ako celku zvykom, zľahka nadčasová.

Jeden z vedúcich členov slovenskej rapovej scény skladbu odprezentoval aj na svojom profile na sociálnej sieti Instagram a jeho kolegovia z brandže či fanúšikovia reagovali vyslovene pozitívne. Nečudujeme sa, veď táto skladba je skutočne dobrá, pričom si myslíme, že každý by si z nej mohol niečo zobrať. Jedná sa totiž o tému, ktorá sa takpovediac v istom ohľade dotýka kždého z nás. ŽIJEM PODLA – podľa koho by sme mali žiť? Odpoveď vám zrejme nedá nikto, ale faktom je, že najlepšie bude, ak budete žiť podľa seba, pretože aj keby sa riadite pokynmi niekoho iného, tak v konečnom dôsledku sa nájde niekto, kto vás bude kritizovať. Inak povedané, nezavďačíte sa všetkým.

View this post on Instagram

@dvtv

A post shared by @ rytmusking on

Rytmus to veľmi dobre vie, žije s tým už niekoľko rokov. Prakticky vyše dekádu. Jeho nová skladba má za niekoľko hodín na YouTube takmer 60 tisíc pozretí a v čase vznikania tohto textu bola na jedenástom mieste v slovenských trendoch. Očakáva sa, že tieto štatistiky budú ešte rásť.

V istom ohľade, keď sme počúvali ŽIJEME PODLA, pripomenulo nám to Egove Žijeme len raz. Samozrejme, neočakáva sa, že tento song bude mať desiatky miliónov pozretí, ale jedná sa o zaujímavú paralelu, ktorú si možno všimol aj niekto ďalší.

Foto: Rytmus, profil na Instagrame

Komentovať

Please enter your comment!
Please enter your name here