Čo fanúšikom vadí na Strapovi? Začíname netradične otázkou, ešte k tomu pomerne ostrou. Odpoveď by bola vo väčšine prípadov rovnaká: To, že nepublikuje toľko hudby ako jeho rapoví kolegovia. Faktom je, že Strapo je veľmi vyťažený a hudba nie jeho jedinou obživou. O to cennejšie však je, keď niečo vydá.

Nový album v roku 2022

Všetko nasvedčuje tomu, že v tomto kalendárnom roku sa dočkáme štvrtého Strapovho sólového albumu. Doposiaľ je autorom troch CDs. Konkrétne sa jedná o albumy 23 (rok vydania 2012), Versus (2015) a 13.poschodie (2018). Tento raz by to teda nemal byť trojročný rozostup, ako v prvých troch prípadoch, ale štvorročný. Každopádne, Strapovi fanúšikovia sú plní očakávania, pretože tento rapper má čo povedať. A čo je nemenej dôležité, vie, ako to povedať.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa STRAPO OFFICIAL (@strapo_official)

Strapo už stihol fanúšikov na svojom profile na sociálnej sieti Instagram navnadiť, že niečo chystá. Vzhľadom na to, že nepublikuje často, chtíč po jeho novej tvorbe je výraznejší. Strapo je aktívny človek, ktorý sa venuje viacerým odvetviam, pričom jeho prácu môžete poznať napríklad z dabingu.

Na čo sa môžeme tešiť?

Tu je 5 dôvodov, prečo sa tešiť na nový Strapov album.

Kvalita. Pochybuje vôbec niekto, či bude Strapov nový sólový album kvalitný? Ak áno, tak odporúčame, aby ste si vypočuli jeho prvé tri CDs. Dozaista zmeníte názor. Strapo patrí, čo sa týka lyriky a flowu, medzi najkvalitnejších slovenských rapových interpretov. Nemá problém meniť polohy hlasu, takisto ani tempo. So slabikami a slovenčinou ako takou sa častokrát vyslovene hrá.

\

Originalita. V dobe, kedy sa vo veľkom rozoberá, čo je ako originálne, kto sa kde do akej miery inšpiroval alebo niekoho skopíroval, si môžeme byť istí tým, že Strapo si dá na podobné problémy pozor. Práve naopak, čo sa rapovej tvorby týka, prakticky od začiatku svojej kariéry patrí medzi najoriginálnejších tvorcov.

Témy. Strapo nemá problém rapovať aj o problematikách, ktoré nie sú niektorým jeho kolegom veľmi blízke. Tento rapper často rapuje o politike, ktorú má podrobne nasledovanú, taktiež nechýbajú referencie na filmový či seriálový svet a na svoje si prídu aj ľudia, ktorí by boli radi, keby sa v našej krajine legalizovala istá rastlina. A čo pandémia? Nepochybujeme, že Strapo k nej má čo povedať.

Štípanie. Pamätáte si ešte na song „Starý pes“ či Strapove naplnenie výzvy HOT16CHALLENGE? Slovenský rapper vie poriadne naložiť, poslať priame aj nepriame odkazy, pričom po jeho textoch sa musia niektorí ľudia prinajmenšom červenať. Keď Strapo o niečom hovorí, že to bude štípať, tak to tak aj je. Štípanie môžeme predpokladať aj v tomto prípade.

Posun vpred. Píšeme to často, ale platí to stále. Každý ďalší projekt by mal so sebou priniesť progres dopredu. Zatiaľ môžeme konštatovať, že Strapo sa tejto teórie drží. Keď si zoberieme jeho sólové albumy, cítiť, že medzi rokmi 2012, 2015 aj 2018 je uňho veľký rozdiel. Či už z hľadiska rapových a životných skúseností, či už kvalitou hudby samotnej.

Prečítaj si aj: Eminem zotrel Tekashiho jednou vetou (Novinka)

Bude ťa zaujímať taktiež: Ďalšie problémy Travisa Scotta. Hrozí mu 6-ciferná pokuta?

Photo credits: Strapo, profil na Instagrame Strapo

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu