Rapper Rytmus má momentálne za sebou dva boxerské zápasy. Už tretieho júna ho čaká tretie športové meranie síl. Na podujatí Fight Night Challenge 2 bude jeho súperom hudobný kolega Moloch Vlavo. Pozreli sme sa na tri dôvody, prečo tento raz Patrik Vrbovský zvíťazí.

Rytmus vstupuje do 3. zápasu

Piešťanský rapper absolvoval svoj boxerský debut koncom decembra 2018, keď sa na turnaji organizácie XFN predstavil v zápase proti rapperovi Marpovi. Objektívne bolo cítiť, že Marpo je v boxerskom remesle skúsenejší, pričom Rytmus si počas svojho úvodného duelu prešiel viacerými ťažkými momentami. Čo je ale dôležité, všetkými krízami preplával, ustál aj rany, o ktorých si mnohí diváci mysleli, že budú znamenať predčasný koniec. Člen skupiny Kontrafakt vydržal do samotného záveru. S Marpom síce prehral na body, ale ukázal, že má potenciál. A že s poctivým tréningom to môže dotiahnuť v boxe do zaujímavých úrovní.

Druhý duel mal Rytmus už pod značkou Fight Night Challenge, písal sa presne 27.december 2021. Rapper mal ešte náročnejšieho súpera ako v zápase číslo jeden, do ringu proti nemu vstúpil profesionálny MMA fighter (a dnes už aj člen reality show) Gábor Boráros. The Beast bol po športovej stránke jasným favoritom. Mal viaceré tvrdé údery, ktoré boli pre Rytmusa nesmierne nepríjemné. Aj v tomto prípade ale Patrik Vrbovský vydržal až do konca. Opäť síce prehral na body, ale ako sám vtedy povedal, nemá preňho boxovať so slabými súpermi.

Na rozdiel od Rytmusa má Moloch Vlavo za sebou iba jeden boxerský zápas. Jeho súperom bol Laky Royal, český barber a ex-MMA fighter. Pri všetkej úcte k Lakymu, jeho boxerský level sa príliš nedá porovnávať s Marpom či Gáborom Borárosom. Preto je v tomto ohľade Rytmus na tom lepšie. Skúsenosti zo zápasov s ťažkými súpermi sa nedajú ničím nahradiť.

Psychická výhoda na jeho strane

Nielen zápasová prax, ale aj psychika by mala byť na strane Rytmusa. Obaja rapperi povedali, že niekdajšie nezhody chcú hodiť za hlavu, pričom podstatná je len prítomnosť. Bol to však Moloch, kto Rytmusa vyzval. Pieštanský rapper výzvu prijal, pričom, ak ho pravidelne sledujete, vidieť, že je vo veľkej psychickej pohode.Môže mu výrazne pomôcť, že dvakrát boxoval so skutočne náročnými súpermi. Vie, aké je to utŕžiť ťažké rany, vie, aké je to prejsť si krízami.

Okrem toho vie, že aj keď prehrá dva zápasy, neotrasie to ním natoľko, že by sa nemohol vrátiť. Preto môže mať Rytmus proti Molochovi čistú hlavu. Nebude ho poháňať nenávisť ani túžba niekomu niečo dokázať. Ako sám povedal, boxuje, pretože ho to baví a má sa kam posúvať. Netvrdíme, že Moloch čistú hlavu mať nebude, ale aj v zápase proti Lakymu sa v určitých momentoch zdalo, že dôležitosť okamihu sa mu dostala pod kožu až príliš. A to sa v ringu nemôže stávať.

Najlepšia forma doterajšej kariéry?

Vyššie spomíname psychickú pohodu, ktorá z Rytmusa srší. Psychika je v ringu dôležitá, to áno, ale fyzická stránka veci je nemenej dôležitá. Ak teda Patrika sledujete, viete, že jeho tréningy sú prakticky neporovnateľné s tými, ktorými si prechádzal, keď s boxom začínal. To je prirodzené, posúva sa, zlepšuje sa, naberá skúsenosti.

Je dosť reálne, že proti Molochovi Vlavo uvidíme v ringu doteraz najlepšiu boxerskú verziu Rytmusa. A paradoxne, malo by to byť proti súperovi, ktorý je z trojice Marpo, Gábor Boráros, Moloch Vlavo, papierovo najslabší. Samozrejme, podceniť nemožno nikoho, mohlo by sa to vypomstiť.

Keď ale zoberieme do úvahy všetky premenné, ktoré sú k dnešnému dňu k dispozícii, Rytmus 3.6.2022 na turnaji Fight Night Challenge 2 Molocha Vlavo porazí a získa prvú výhru v boxerskom zápase. Koniec koncov, už si ju aj zaslúži.

Čítaj taktiež:Frayer Flexking tentokrát na staredowne netrafil. Refew mu to chce vynahradiť v ringu (VIDEO)

Photo credits: Rytmus, Fight Night Challenge, IG

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu